SK Jundrov - tenis  |  SK Jundrov - fotbal  |  HoroKolo  |  ČTS  |  JTS  |  IS ČTS  |  Webmail

Brno

Monteg s.r.o.

Fotogalerie

Přebor SK Jundrov 27. a 28. 7. 2002

O víkendu 27. a 28. 7. 2002 proběhl na našich dvorcích tenisový turnaj dvouher o přeborníky SK Jundrov pro rok 2002. Účast byla hojná a soutěžilo se v několika kategoriích. Hrálo se na dva vítězné sety a v případě setu třetího se hrál tiebreak. V semifinále a finále se hrál celý třetí set.

Muži mladší (do 45 let)

Nejprestižnější soutěže se zúčastnilo celkem 18 mužů a dorostenců. Do semifinále, která se hrála v neděli, se podle předpokladů dostali hráči z "A" týmu (Vojta Malý, Milan Kříž, Mira Kolář ml.) a host z Komety Brno Ivo Prášek. Obě semifinále byla vyrovnaná, hrála se na 3 sety a vítězně z nich vyšli mladší hráči. V prvním z nich porazil Vojta Malý Ivoše Práška po velkém boji 6:1, 4:6 a 7:5. V druhém pak zvítězil Mirek Kolář ml. nad Milanem Křížem 3:6, 6:1 a 6:0. Finále potom nabídlo souboj "dvojky" a "trojky" z "A" týmu dospělích. Opět se bylo na co dívat a po více než dvou hodinách vyšel vítězně Mirek Kolář ml. po setech 6:2, 5:7 a 6:3. Turnaj mohl být ještě napínavější, kdyby se účastnila "jednička" "A" týmu Honza Valihrach, který bohužel byl v tu dobu v zahraničí.

Muži starší (nad 45 let)

Nejvíce byl obsazena tato kategorie a to 20 účastníky. Nebyla tolik "tenisově" atraktivní jako v případě mužů mladších, ale hráči ukázali, že i v jejich letech dokáží opravdu bojovat o každý game. V semifinále zvítezlili celkem jednoznačně Jan Viskot nad Zdeňkem Treblíkem 6:1, 6:1 a František Tajovský nad Josefem Lapčíkem 6:2, 6:1. Finále potom dopadlo lépe pro Františka Tajovského (7:5, 6:1).

Ženy

Nejméně byla obsazena soutěž žen. "Bylo jich jen 5". O to kvalitněji byla zase obsazena a divácky určitě velmi atraktivní, přestože výsledky byly velmi jednoznačné. V předkole porazila Petra Nesnídalová Leu Valihrachovou 6:2, 6:1. V semifinále potom porazila Simona Nesnídalová Šárku Trojanovou 6:1,6:1 a Tereza Plšková Petru Nesnídalovou 6:0, 6:2. Ve finále zvítězila Tereza Plšková nad Simonou Nesnídalovou 6:1, 6:2.

Žáci

Účast v soutěži žáků byla ovlivněna prázdninami. Celkem hrálo 6 hráčů. V předkolech zvítězili Lukáš Novák nad Ondrou Čížkem a Martin Staněk nad Zdeňkem Čížkem. V semifinále ale narazili na sourozeneckou dvojici Edy a Toma Rochů, kteří jim nepustili ani game. Ve finále si potom odnesl vítězství starší z bratrů Eda po setech 6:4 a 6:1.

První 3 místa byla odměněna ve všech kategoriích velmi štědrou peněžní částkou, kterou věnoval do turnaje Vlastimil Žďárský, kterému tímto děkujeme. Stejně tak děkujeme organizačním pracovníkům, panu Miroslavu Kolářovi za plynulý chod turnaje, pánům Lubomíru Valihrachovi a Petru Duchoňovi za občerstvení a správcům za přípravu dvorců.

Turnaje se tedy celkem zúčastnilo 49 hráčů a hráček. Někteří odcházeli ze dvorce radostněji, někteří smutněji. Oba dva víkendové večery byly také výborné a doufáme, že se tento turnaj stane tradicí po každý rok. Poměrně obsáhlou fotogalerii máte zde.